Blogi

Uuri vettsäästliku sanitaartehnika võimalusi torutööde spetsialistidelt

santexhikTänapäeval mõtleb igaüks meist säästmise peale. Torutööde spetsialistid soovitavad nippe, vee kokkuhoiu saavutamiseks.

Dušiotsikud

Nüüd on olemas aeraatoriga dušiotsikud, mis segavad vett õhuga, kulutades esimest vähem, kuid jättes joa tugevuse samaks. Samuti on olemas survenupuga segistid, millest tuleb vett nupulevajutamise hetkest teatud arvu sekundite jooksul, ning elektroonilised segistid, mis  reageerivad anduriga inimese lähenemisele ja kaugenemisele.

WC-pott

Kahesüsteemse loputuskastiga WC-poti puhul kasutame ainult ühte nupupoolt vajutades ainult 3 liitrit vett, mõlemat korraga vajutades aga poole rohkem. Uuemad on radar-anduriga pissuaarid, mis kulutavad vaid ühe liitri vett igal loputuskorral.

Igatahes tasub asja uurida. Torutöödega tegelevatel santehnikutel selliste lahendustega piisavalt kogemusi, et iga kliendi soov korrektselt täita.

Santehnilised tööd – väikesed tähelepanekud

santexhik

  1. Kui teil on kodus Rapuntsel või hoopiski kiilanev mees, siis hankige kindlasti iga äravoolu ette sõel või eemaldage pabertaskurätikuga äravooludest võimalikult tihti kõik juuksekarvad. Santehnilised tööd jäävad ka vähemaks, kui pesemiseks võtta võimalikult väike kogus seepi, sest seegi kipub sageli torudesse ladestuma.
  2. Beebide niisked salvrätid on tihipeale põhjus, miks santehnilised tööd ette peab võtma – erinevalt tualettpaberist ei lahustu need kuigi hästi vees.
  3. Hea mainega ettevõtted võivad santehnilised tööd ära teha küll veidi krõbedama hinna eest, kuid pikemas perspektiivis tasub see end ära – tõenäoliselt säästate raha mitme järgmise santehnikute väljakutse pealt, mis tänu korralikele torutöödele ja pikale garantiile olemata jäävad.
  4. Väiksed tilgad kraani otsast võivad moodustada päevas 30 liitrit ja pidevalt jooksev WC-pott isegi kuni 700 liitrit veekulu. Seega tasub ka sellistel puhkudel santehnilised tööd tellida ning oma veearved edaspidi kontrolli all hoida.

Kummalised lood kanalisatsioonitöödel

santexhik

Iga ametiga kaasnevad ka lõbusad juhtumused.

Konnad ja kanalisatsioonitööd

„Meile helistas üks daam ja palus abi kanalisatsioonitöödel, sest ta avastas oma WC-potist ujumast konnad. Sõitsime kohale ja ronisime katusele, et sealtkaudu taskulambiga toru sisemust valgustada. Nägime umbes 10-12 konna silmi pimedast torust vastu helkimas. Uhtusime nad kõik korraga veega alla ja rohkem pole see daam kanalisatsioonitööde abi vajanud.“

Lõhkenud toru?

Klient kurtis kohutava haisu üle oma keldris ning kahtlustas lõhkenud kanalisatsioonitoru. Märgid lekkest olid olemas: kohutav hais ning niiskusejäljed keldri põrandal. Tellisime ekskavaatori ja hakkasime veranda alt toru lahti kaevama. See käib kanalisatsioonitöödega kaasas. Mida kaugemale kaevasime, seda hullemaks läks hais. Lõpuks leidsime veranda alt surnud opossumi ning kanalisatsioonitööd jäid sedakorda tegemata. Küll aga pidime kinni maksma hiigelarve ekskavaatori tööaja eest.


Fatal error: Call to undefined function the_posts_pagination() in /var/www/blogi/data/www/toruonu.ee/wp-content/themes/twentyfifteen/index.php on line 45